Prof. Dr. Steinkraus
Body Lotion
Size 200 ml
- Exclusive
Λοσιόν σώματος με βούτυρο καριτέ, σκουαλένιο, ουρία, κερί μέλισσας, άμυλο ρυζιού, ουρία και μια νότα λεμονιού, ενυδατική, αναπλαστική και προστατευτική.
- Το φυσικό φυτικό έλαιο (καστορέλαιο) και το έλαιο jojoba περιέχουν πολλή βιταμίνη Ε (αντιοξειδωτικό), έχουν αντιμικροβιακή δράση και ρυθμίζουν τις φλεγμονές.
- Το υψηλής ποιότητας κερί μέλισσας σχηματίζει ένα πολύτιμο προστατευτικό φιλμ.
- Το βούτυρο καριτέ με την υψηλή περιεκτικότητά του σε ακόρεστα λιπαρά οξέα έχει αντιφλεγμονώδη και αντιοξειδωτική δράση.
- Η ουρία και η σορβιτόλη δρουν ως ενυδατικές ουσίες για να εξασφαλίσουν ένα εντατικό αποτέλεσμα περιποίησης.
- Είναι ιδανικό να εφαρμόζεται αμέσως μετά το ντους ή το μπάνιο σε φρεσκοστεγνές επιδερμίδες, οι οποίες είναι ιδανικά έτοιμες να απορροφήσουν μια λοσιόν σώματος μετά την επαφή με το νερό.
Our Clean Beauty concept is primarily defined by the ingredients you won't find in the products with the CLEAN icon:
BHA (butylated hydroxyanisole), BHT (butylated hydroxytoluene), chemical sunscreens, EDTA, ethanolamines, ethoxylated ingredients (Ceteareth-20, emulsifying wax, PEGS, polysorbate-20, polysorbate-40, steareth-20, sulfates), formaldehyde, methylchloroisothiazolinone and methylisothiazolinone, methylcellulose or 2-methoxyethanol, nitro- and polycyclic musk, parabens, petrolatum and paraffin, phthalates, resorcinol, silicones, animal by-products (with the exception of lanolin and beeswax), toluene, triclosan and triclocarban.
With this icon you can see at a glance which products meet the standard of our CLEAN Guide.
Read more in the STUDIO about THE NICHE CLEAN GUIDE!